Tots els gols

XXIII festa del futbol ebrenc, desenllaç d’una gran temporada

Sergi Auré i Laura Tomás, grans triomfadors de la gala

Imagina Ràdio i Tots els Gols posaven aquest divendres passat el punt final a una temporada per emmarcar, on com ja vam explicar a l’anterior notícia, es podien extreure notícies agredolces per a l’Ebre. Una temporada que també es va finalitzar a Montblanc, dissabte passat, on el Jesús Catalònia no van ser capaços de capgirar el resultat de la Santa Creu.

Noemí Alquézar i Marcel Espanya van ser els encarregats de dirigir una gala especial i única on, una vegada més, els protagonistes de la nit van ser els nominats. Durant el llarg i ample de la vesprada es van presentar de forma àmplia amb una radiografia repassant, fins i tot, la seva trajectòria de la base.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gairebé 5000 vots van ser els que es van recollir durant la setmana que van estar obertes les xarxes oficials del programa i d’Imagina Ràdio, superant amb un 20% les de l’any anterior, unes xifres que consoliden la gala com a l’opció més important per als premiats vinculats al futbol ebrenc. Sergi Auré es va emportar el gruix de les votacions arribant a un percentatge del 38,12% i 1177 vots, seguit d’Uri Benito amb xifres del 23,64% amb 730 vots, Jaume Gumiel va ser el tercer més votat amb 671 vots, el 21,73%, i finalment, Joan Barrufet amb 510 vots (16,52%).

Pel que fa a les noies Laura Tomás es van emportar el premi a millor jugadora amb una distància considerable a la dels seus rivals, 762 Vots i el 41,08% avalaven a la Sant Jaumera a emportar-se el premi de millor jugadora, seguida de Cristina Navarro amb 378 (20,38%), Mireia Fibla amb el 19,84% (368 vots)  i per finalitazar Maite Arasa amb 18,71% (347 vots).


Tampoc es van quedar enrere els més de 15 equips de la base que van ser premiats, entre ascensos i campions de les seves respectives categories, i encara es va profunditzar més que altres anys al futbol sala ebrenc, on es va premiar una categoria més del que estàvem acostumats a presenciar, unes dades que fan que una vegada més es doni encara, més importància al futbol i a poc a poc arribant a l’objectiu de ser així, la gala del futbol ebrenc per excel·lència.


Entre les novetats també, es va destacar a la millor jugadora ebrenca al món, Paola Soldevila, que és convertia fa unes setmanes amb la guanyadora de la copa de la Reina amb la Real Societat, i seguint amb els costums, també es va premiar a Bruno Saltor, per la seva trajectòria al futbol d’elit.

Una gala diferent on els visuals i il·luminació li van atorgar un toc encara més professional a les anteriors, una festa que en definitiva fa una radiografia als premis futbolístics més importants de les Terres de l’Ebre amb un Felip Pedrell fins a la Bandera.

Aquí teniu el llistat de premiats:

Aina Cid: Per la gran temporada vinculada al Rem

Judith Sans: 1r lloc Jocs del Mediterrani “Tarragona 2018” amb la selección española hándbol

Ragna Debats: Per la gran temporada vinculada als esports de muntanya

Adam Maijó: Premi CRACKS

CFS Tortosa: Ascens a divisió d’honor 2018/2019

FS AES País del Moble – La Sénia: Ascens a primera divisió 2018/2019

FS Amposta B: Ascens a primera divisió 2018/2019

CF Gandesa: Campions de Catalunya dels consells esportius, Benjamí F7, 2018/2019

CD Tortosa: Campiions Benjamí primera divisió grup 15 2018/2019 i Ascens a preferent

CF Valderrobres: Campions alevins segona divisió grup 19 2018/2019 i ascens a primera divisió

CF Ulldecona: Campions alevins segona divisió grup 20 2018/2019 i ascens a primera divisió

UE Rapitenca D: Campions alevins segona divisió grup 21 2018/2019

UE Rapitenca B: Campions alevins primera divisió grup 9 2018/2019

SCER L’Ametlla de Mar: Ascens a aleví divisió preferent

UE Rapitenca D: Campions infantil primera divisió grup 12 2018/2019 i ascens a preferent.

CD Tortosa: Campions infantil primera divisió grup 13 2018/2019

CF Amposta A: Campions cadet primera divisió grup 14 2018/2019

UE Rapitenca C: Campions cadet priemra divisió grup 15 2018/2019 i ascens a divisió preferent

UE Rapitenca: Campions juvenils primera divisió grup 11 2018/2019 i ascens a divisió preferent

CD Tortosa: Campions juvenils primera divisió grup 12 2018/2019

Albert Piñol: Àrbitre, reconeixement a la trajectòria 2018/2019

Genís Rumbau: Àrbitre amb més projecció 2018/2019

Pau Folqué: Periodista ebrenc de l’any

Paco Callarisa: Reconeixement a corresponsal de l’any 2018/2019

CD Alcanar: Campió de la lliga veterans Terres de l’Ebre 2018/2019

CE Arnes: Ascens directe a 3era Catalana 2018/2019

CF Ebre Escola Esportiva: Ascens directe a 3era Catalana 2018/2019

CF Amposta B: Ascens directe a 3era Catalana 2018/2019

CD Benissanet: Campió 4rta Catalana 2018/2019

CD Ginestar: Campió copa Terres de l’Ebre, 4rta Catalana 2018/2019

CE Perelló: Ascens directe a 2na Catalana 2018/2019

UD Jesús i Maria: Campió 3ª Catalana 2018/2019

UE Rapitenca B: Equip revelació 2018/2019

CD Alcanar: Equip Fair Play 2018/2019

CF Amposta Benjamí Blanc: Reconeixement a l’adversitat 2018/2019

Marc Alegre: Jugador de club 2018/2019

CF Femení Alcanar: Millor equip de futbol femení de la temporada 2018/2019

Paola Soldevila: Jugadora revelació temporada 2018/2019

Bruno Saltor: Jugador ebrenc al món temporada 2018/2019

Jordi Rovira: In Memoriam 2018/2019

Oriol Labella: Golejador ebrenc 2018/2019

David Rojas: Porter menys golejat 2018/2019

11 ideal:

 

 

German Inglés: Millor entrenador temporada 2018/2019

Nominats/Nominades:

Mireia Fibla: Millor jugadora ebrenca 2018/2019

Cristina Navarro: Millor jugadora ebrenca 2018/2019

Maite Arasa: Millor jugadora ebrenca 2018/2019

Laura Tomás: Millor jugadora ebrenca 2018/2019

Millor jugadora ebrenca: Laura Tomás

Jaume Gumiel: Millor jugador ebrenc 2018/2019

Joan Barrufet: Millor jugador ebrenc 2018/2019

Sergi Auré: Millor jugador ebrenc 2018/2019

Uri Benito: Millor jugador ebrenc 2018/2019

Millor jugador ebrenc: Sergi Auré

Tags
Mostra més

Articles relacionats

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Close