EbreNotícies

Gairebé 200 persones participen en la Milla Urbana del Perelló

Un any més el carrer principal del Perelló, va quedar reservat durant el dissabte a la tarda als atletes que des de la categoria de patufets, fins a veterans van participar de la 16a Milla Urbana del Perelló. Destaquen la bona acollida que té aquesta cursa, ja que moltes famílies i atletes es desplacen fins al Perelló per a participar-hi.

Es van iniciar les curses puntualment a les 17.00 hores. Aquesta cita, es converteix cada any en una trobada important i està perfectament consolidada dintre del calendari. Sobre les 19.00 hores finalitzava la cursa de categoria absoluta i a continuació es va fer l’entrega de trofeus.

Des de l’organització agraeixen la participació de tots els clubs i atletes independents, en aquesta edició de la 16a Milla Urbana del Perelló, que va comptar amb la participació de 187 atletes.

Classificacions:

Patufet 1 Femení (P3): 1a Paula Farnós Fandos 24’61’’ (El Perelló), 2a Martina Franco Also 26’59’’ (Roquetes), 3a Daniela Gavilan Alvarez 29’22’’ (l’Ametlla de Mar). Primera local: Estel Ciardella Piñol 32’28’’ (El Perelló)

Patufet 1 Masculí (P3): 1r Pol Torné Aragonés 24’76’’ (Jesús), 2n Sergi Pallarès Castillo 30’83’’ (El Perelló), 3r David Carausu 33’52’’ (El Perelló). Primer local: Julen Paños Lagares 34’07’’ (El Perelló)

Patufet 2 Femení (P4-P5): 1a Júlia Verge Consarnau 18’52’’ (ATE), 2a Malena Soljan Diez 22’81’’ (ATE), 3a Ingrid Margalef Micola 23’18’’ (El Perelló). Primer local: Carla Brull Pallarès 23’75’’ (El Perelló)

Patufet 2 Masculí (P4-P5): 1r Àlex Curto Caballé 19’30’’ (Camarles), 2n Èric Gonzalvo Cartoixa 19’90’’ (El Perelló), 3r Pau Curto Brull 20’82’’ (El Perelló). Primer local: Aitor Ivascu Llambrich 23’00’’ (El Perelló)

Prebenjamí femení: 1a Malak Massati 1’25’’65 (Esbufecs- Mollerussa), 2a Raquel Piñol Pallarès 1’29’’82 (El Perelló), 3a Carla Ferrando Blanch 1’31’’51 (ATE). Primera local: Berta Brull Pallarès 1’36’’51 (El Perelló)

Prebenjamí masculí: 1r Arnau Torné Aragonés 1’26’’57 (Jesús), 2n Ramon Castells Solé 1’27’’32 (ATE), 3r Marcel Lleixà José 1’32’’18 (El Perelló). Primer local: Gerard Callau Mauri1’35’’20 (El Perelló)

Benjamí femení: 1a Anna Mas Ferrús 3’03’’21 (Ascó), 2a Edurne Galeano Pegueroles 3’06’’97 (ATE), 3a Aya El Abzlaui 3’26’’14 (El Perelló). Primera local: Emma Farnós Fandos 3’46’’26 (El Perelló)

Benjamí masculí: 1r Aleix Roca Serres 2’53’’52 (Ascó), 2n Gil Puig Turtos 3’03’’86 (Ascó), 3r Lluc Riera Poquet 3’05’’32 (Ascó). Primer local: Martí Martí Also 3’08’’18 (El Perelló)

Aleví femení: 1a Ainoa Caballé Corchie 4’40’’21 (ATE), 2a Queralt Piñol 4’46’’84 (Ascó), 3a Naia Adam Moncayo 4’57’’10 (ATE). Primera local: Alèxia Pallarès Brull 5’18’’34 (El Perelló)

Aleví masculí: 1r Pere Mas Ferrús 4’04’’80 (Ascó), 2n Màxim València Piñol
4’10’’78 (El Perelló), 3r Xavi Moreso Fàbregues 4’17’’90 (ATE). Primer local: Bernat Figueres Maronda 4’21’’36 (El Perelló)

Infantil femení: 1a Aya Bednaoui 6’13’’58 (Esbufecs- Mollerussa), 2a Queralt Casacuberta Ferré 6’15’’62 (El Perelló), 3a Marta Mas Ferrús 6’28’’22 (Ascó). Primera local: Anna Rebull de la Vega 6’40’’58 (El Perelló)

Infantil masculí: 1r Arnau Pérez Fernández 5’50’’72 (ATE), 2n Roger Sota Brull 5’58’’88 (l’Ametlla de Mar), 3r David Monllaó Moncayo 6’21’’09 (Trilercavons)

Cadet femení: 1a Ruth Martí Solé 6’24’’32 (Ascó), 2a Laela El Harrak 6’34’’08 (Esbufecs- Mollerussa), 3a Emília Folgueras González 8’21’’43 (El Perelló)

Cadet masculí: 1r Arnau Blanch Also 5’13’’64 (Unió Atl. Montsià), 2n Ismail El Harrak 5’27’’36 (Esbufecs – Mollerussa), 3r Marc Prades Nadal 5’31’’83 (Tortosa)

Juvenil masculí: 1r Marcel Beltran Lliberia 5’03’’15 (ATE), 2n Edgar Valldepérez 5’06’’75 (Unió Atl. Montsià), 3r Abdel Azzi 5’20’’62 (Esbufecs- Mollerussa) Veterà femení: 1a Angelica D’Amo’e 6’34’’81 (Lleida), 2a Montse Farnós 6’41’’66 (Rasquera)

Veterà Masculí: 1r Josep Ramón Sanahuja Barranco, 5’07’’80 (Consell Esportiu de l’Urgell), 2n Julio León Cid 5’10’’15 (Atlètic Prat- Tarragona), 3r Domingo García Redondo 5’30’’96 (Sant Jaume d’Enveja).

Absolut femení: 1a Yolanda Cebrián García 5’42’’14 (Lleida UA), 2a Khadija Mendou 5’54’22 (Club Atl. Ascó), 3a Nerea Perales Domini 6’15’’17 (ATE)

Absolut masculí: 1r Ali Fathi 5’25’’92 (Roquetes), 2n Azziz el Jihaoui 5’28’’28 (Roquetes), 3r Aleix Rodríguez Luna 6’20’’56 (Tortosa).

Redacció – J. V.

Tags
Mostra més

Articles relacionats

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Close