EbreNotícies

Concurs de vi a Móra la Nova

El passat 15 de maig de 2019 va tenir lloc al Pavelló Firal de Móra la Nova el tast dels 108 vins participants en el XXVI concurs. El jurat compost per enòlegs, productors, professors, alumnes i membres de l’associació La Fil·loxera van puntuar les mostres presentades amb el següent resultat:

NEGRES RESERVA (17)

1r premi – L’AUBE 2015 – DO TERRA ALTA – CELLER BATEA – BATEA

2n premi – VIVERTELL RESERVA – DO TERRA ALTA – COOPERATIVA DE GANDESA – GANDESA

3r premi – TIPICITAT – DO TERRA ALTA – CELLER BATEA – BATEA

NEGRES CRIANÇA (13)

1r premi – PRIMÍCIA CRIANÇA – DO TERRA ALTA – CELLER BATEA – BATEA

2n premi – SOMDINOU – DO TERRA ALTA – CELLER COOPERATIU DE GANDESA – GANDESA

3r premi – CASA MARIOL SAMSÓ CRIANÇA – TERRA ALTA – CELLER MARIOL – BATEA

NEGRES JOVES (11)

1r premi – SENSE – DO TERRA ALTA – CELLER BATEA – BATEA

2n premi –  LO NOI DEL SAXO NEGRE – DO TERRA ALTA – CELLER BIELSA RUANO VINS – VILALBA DELS ARCS

3r premi – VALLMAJOR NEGRE – DO TERRA ALTA – CELLER BATEA – BATEA

BLANC CRIANÇA (10)

1r premi – SOMDINOU – DO TERRA ALTA – CELLER COOPERATIU DE GANDESA – GANDESA

2n premi – PRIMÍCIA BLANC – DO TERRA ALTA – CELLER BATEA – BATEA

3r premi – CASA MARIOL – GARNATXA BLANCA – DO TERRA ALTA – CELLER MARIOL – BATEA

3r premi – PURESA – DO TERRA ALTA – CELLER COOPERATIU DE GANDESA – GANDESA

BLANCS JOVES (20)

1r premi – GANDESOLA – DO TERRA ALTA – CELLER COOPERATIU GANDESA – GANDESA

2n premi – SOMDINOU – DO TERRA ALTA – CELLER COOPERATIU GANDESA – GANDESA

3r premi – CASA MARIOL – GARNATXA BLANCA – DO TERRA ALTA – CELLER MARIOL – BATEA

ROSATS (8)

1r premi – VALLMAJOR – DO TERRA ALTA – CELLER BATEA – BATEA

2n premi – DE BANDERA – FORA DO – MAS DE LA CAÇADORA – ELS GUIAMETS

3r premi –  GANDESOLA – DO TERRA ALTA – CELLER COOPERATIU GANDESA – GANDESA

DOLÇOS-LICOROSOS (15)

1r premi –  POBLE VELL BLANC 2012 – DO TERRA ALTA – AGRÍCOLA CORBERA D’EBRE – CORBERA D’EBRE

2n premi – POBLE VELL NEGRE 2012 – DO TERRA ALTA – AGRÍCOLA CORBERA D’EBRE – CORBERA D’EBRE

3r premi – PANSES – FORA DO – MAS DE LA CAÇADORA – ELS GUIAMETS

ESCUMOSOS (4)

1r premi – HELGA DE BIOPAUMERÀ – DO TARRAGONA – HELGA HARBIG CEREZO – RASQUERA

2n premi – PRIMÍCIA BRUT NATURE – DO TERRA ALTA – CELLER BATEA – BATEA D’EBRE

3r premi – CAMÍ DE SIRGA – DO TARRAGONA – CELLER PEDROLA – MIRAVET

VERMUT (5)

1r premi – CASA MARIOL VERMUT NEGRE – DO TERRA ALTA – CELLER MARIOL – BATEA

2n premi – CASA MARIOL VERMUT BLANC – DO TERRA ALTA – CELLER MARIOL – BATEA

3r premi – L’APERITIU – DO TARRAGONA – CELLER PEDROLA – MIRAVET

NATURALS (5)

1r premi – VINYES DEL SUD – DO TERRA ALTA – ESCOLA AGRARIA DE GANDESA – GANDESA

2n premi – DESOBEDIENT BLAN BRISAT 2018 – FORA DO – MAS DE LA CAÇADORA – ELS GUIAMETS

3r premi – DESOBEDIENT NEGRE – FORA DO – MAS DE LA CAÇADORA – ELS GUIAMETS

Tags
Mostra més

Articles relacionats

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Close